Szkoła Paralotniowa "Albatros"

Instruktor klasy I Wojciech Owczarz
Certyfikat ULC nr PL/CTO-35

Siedziba Szkoły:
Siedziba Górskiej Szkoły Paralotniowej ALBATROS znajduje się w Międzybrodziu Żywieckim, a dokładnie w Hotelu Górskiej Szkoły Szybowcowej Żar, miejsca znanego z czasów międzywojennych, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach szybowcowych.
Masyw Beskidu Żywieckiego oraz Jeziora Międzybrodzkie i Żywieckie stwarzają tutaj idealne warunki do uprawiania tak pięknych sportów, jakimi są szybownictwo oraz paralotniarstwo. Kontrasty terenowe oraz ukształtowanie terenu w niewiarygodny sposób powodują powstawanie kominów termicznych oraz wymuszonych pionowych ruchów mas powietrza pozwalających bez udziału napędu utrzymywać się w powietrzu.

Szkolenia:
W zależności od poziomu wyszkolenia adeptów paralotniarstwa szkolimy począwszy od łąk lekko nachylonych pozwalających na wykonywanie lotów kilka metrów nad ziemią, poprzez rozległe mocno nachylone stoki, po szczyty najbardziej znanych gór Beskidu Żywieckiego i Śląskiego (Żar, Skrzyczne). Do szkolenia używamy sprzęt czołowych firm paralotniowych, posiadający bieżące atesty bezpieczeństwa. Aktualnie szkolimy na skrzydłach firmy SOL Paragliders http://www.solparagliders.com.br/index2.php oraz SKY Paragliders http://www.sky-cz.com. Sprzęt wymieniamy na nowy w każdym sezonie, równocześnie pozwalając naszym kursantom nabyć skrzydło na którym odbywali szkolenie. Polityka taka umożliwia prowadzenie szkoleń na całkowicie nowych paralotniach klasy CEN A. Klasa CEN A gwarantuje maksimum bezpieczeństwa, niezawodność oraz komfort w powietrzu. Każdy pilot-uczeń na czas trwania kursu otrzymuje również nowoczesną uprząż wyposażoną w protektor plecowy. Poza szkoleniem w kraju organizujemy również wyjazdy za granicę, głównie do Włoch i Słowenii.

Sklep oraz komis:
W budynku dolnej stacji kolejki PKL na górę Żar znajduje się nasz sklep ze sprzętem oraz akcesoriami paralotniowymi. Prowadzimy również komis sprzętu używanego.

Transport:
Szkoła latania ALBATROS dysponuje dwoma wygodnymi busami gwarantującymi transport uczniów z miejsca lądowania na miejsce startu lub w miejsce wykonywanych zajęć.

Sesje egzaminacyjne:
Organizujemy w naszym ośrodku sesje egzaminacyjne w zakresie Pilot Paralotni PP.

Czas wolny:
W akwenie jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego czynne cały letni sezon. Wieczorami można miło spędzić czas udając się do pobliskich kawiarni oraz karczm.
Organizujemy również wycieczki do jednego ze światowych producentów, firmy SKY Paragliders. Uczniowie mogą bliżej zapoznają się z budową, produkcją oraz kontrolą paralotni i akcesorii paralotniowych.